ДО 207-ОЇ РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

9 бер. 2021
Цікаві факти з життя поета та підбірка віршів Т.Шевченка у виконанні учнів школи

Сьогодні відзначається 207-ма річниця від дня народження Тараса .
Такий відомий/невідомий Шевченко: цікаві факти про поета
Вірші Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу і навіть мовою есперанто.
Найменше видання "Кобзаря" має розмір близько половини квадратного міліметра. Створив його український майстер Микола Сядристий.
"Кобзарю" поета у Черкасах присвячено цілий музей. За час життя поета збірка перевидавалася 4 рази, а за часів СРСР його тираж налічував 8 мільйонів копій.
Будучи успішним портретистом у Петербурзі, Шевченко добре заробляв і завжди одягався доволі модно. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою на той час.
У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Шевченка. Діаметр цього кратера – 137 кілометрів.
По всьому світу українському поетові встановлено 1384 пам’ятники. Більшість із них – 1256 – розташовані на території України, ще 128 – у 35 країнах світу, зокрема, Бразилії, США, Китаї тощо.

Найбільший портрет Шевченка має площу 500 кв. м. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового житлового будинку по проїзду Садовому, 30, і внесений до Книги рекордів. Графіті малювали ночами впродовж двох тижнів.