Правила безпечних канікул

Пригоди без шкоди: правила безпечних канікул

Улітку діти з особливим завзяттям шукають для себе пригод. Адже де пригоди, там новий досвід і враження. Це невіддільна частина пізнання ними світу й дорослішання. От тільки всюди, де їм цікаво, може бути ще й дуже небезпечно.

Щоб літні пригоди не зашкодили ні дітям, ні природі, розкажіть їм правила поводження з вогнем, на воді та з вибухонебезпечними предметами. Поясніть не тільки «що», але й «чому» та «як».

Зробіть так, щоб літо пройшло без прикростей і залишило по собі лише приємні спогади.

∗ Плавай і пірнай тільки у спеціально облаштованих і перевірених водоймах.

∗ Не плавай наодинці.

∗  Розраховуй свої сили, не запливай за буї.

∗ Будь особливо уважним під час плавання на матрацах і надувних кругах.

∗ Диких пляжів, крутих берегів, замуленого дна.

∗ Пірнання в незнайомих місцях, із водорізів і пірсів.

∗ Плавання біля рухомих плавзасобів: човнів, катамаранів, гідроциклів, дошок для серфінгу тощо.

∗ Ігор із захватом рук і ніг, особливо на глибині.

∗ Негайно клич на допомогу дорослих і телефонуй 101.

∗ Надай домедичну допомогу, якщо знаєш, як це робити.

∗ Ліси, лісосмуги, поля, парки та узбіччя доріг на територіях, де проходили активні бойові дії чи відбувались обстріли касетними боєприпасами.

∗ Водойми, зокрема море.

∗ Зруйновані будівлі, мости й залишені військові позиції.

∗ Різноманітні речі, зокрема покинуті на вулиці іграшки.

∗ У жодному разі не підходь і не чіпай!

∗ Повертайся тим самим шляхом.

∗ Телефонуй 101.

САМОРОБНІ ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ЗНАКИ
Їх роблять із підручних матеріалів. Це можуть бути написи «МІНИ!», «НЕБЕЗПЕЧНО — МІНИ!» фарбою на фанері, папері, стіні, паркані. Або інші яскраві знаки, здатні привернути увагу.

ОФІЦІЙНІ ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ЗНАКИ
Вони мають червоний фон з білими черепом та схрещеними кістками, а також написи «НЕБЕЗПЕЧНО, МІНИ!» або «УВАГА, МІНИ!».

Крім знаків, може використовуватися біло-червона стрічка.

∗ Не кидай тліючі недопалки й непогашені сірники на землю.

∗ Не використовуй запальничку чи сірники біля трави, листя, легкозаймистих речовин і матеріалів (бензину, спирту, мийних засобів, паперу, борошна, тирси тощо).

∗ Не розкладай багаття, не підпалюй суху траву, листя та сміття.

∗ Зберігай спокій.

∗ Негайно телефонуй 101, повідом про пожежу та дай орієнтири, де саме вона відбувається.

∗ Поклич батьків чи інших дорослих, не намагайся загасити масштабне полум’я самостійно.

∗ Не біжи, якщо на тобі зайнявся одяг. Падай на землю та жваво перекочуйся.

∗ Тікай від пожежі в той бік, звідки дує вітер, або перпендикулярно їй, закривши голову й обличчя одягом.